Strona główna ˇ Historia ˇ Kontakt ˇ Galeria ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie newsów Piątek, Listopad 24, 2017

Łącznie użytkowników: 5
Najnowszy użytkownik: sleepasla
ZAGLOSUJ NA NAS

Ranking OSP

Ranking Stron OSP
Witaj na stronie OSP-NIENADÓWKA.
Boże ciało 2014
Dwa zdjęcia z Bożego Ciała :)

Rekrutacja do Młodzieżowej Straży Pożarnej!
MDP-Młodzieżowa Straż Pożarna

Rekrutacja do MDP otwarta!!

Szukamy osób od 7 do 17 lat.

MDP to przepustka do bycia w przyszłości zawodowym strażakiem więc warto.

Ilość miejsc jest nieograniczona!!

W sprawie zgłoszenia prosimy kierować się do naczelnika Wiesława Bojdy.

Obowiązkowa jest zgoda przynajmniej jednego rodzica!

Jeśi ukończysz 18 lat zostajesz przeniesiony do normalnej straży OSP!

Jest wiele zalet między innymi nauka pierwszej pomocy.

Dane kontaktowe są w zakładce Kontakt!

Dołączenie do nas=brak nudy!!

Gwarantujemy dobrą zabawę na zawodach,zbiórkach,ogniskach i wiele wiele więcej...

ZAPRASZAMY WARTO!!
10 przykazań strażaka
10 przykazań strażaka:

1. Nie wyobrażaj sobie, że samo przywdzianie munduru strażackiego czyni cię już strażakiem, albowiem jeśli paradujesz w mundurze, a zaniedbujesz swoich obowiązków, jesteś jako wilk w owczej skórze.

2. Bądź zawsze trzeźwy. Trzeźwość jest podstawą wszystkich cnót, jakie prawego strażaka zdobić powinny.

3. Bądź czujny - czujny jak kogut w nocy, jak orzeł w dzień. Zawsze gotów bądź na ratunek. Śpij jak zając, a bądź mężny jak lew.

4. Bądź odważny, ale i rozważny. Nie narażaj życia i zdrowia tam, gdzie osiągnąć się nic nie da, lub gdzie oczywiste niebezpieczeństwo życiu zagraża. Nie czyń brawury, dla popisu, lecz wszystko czyń co każe obowiązek, co każą przełożeni, co wymaga dobrego dzieła, któremu służysz.

5. Będziesz posłuszny przełożonym swoim. Strażak to żołnierz armii dobrego dzieła i jak żołnierz winien w rzeczach służby wyrzec się własnej woli.

6. Przestrzegaj porządku. Przysłowie głos: "Porządek jest duszą świata". Bez porządku ani państwo, ani dom ostać się nie może.

7. Bądź dumny z tego, że należysz do towarzystwa pożarniczego, że należysz do niezliczonej rzeszy bojowników walczących pod sztandarem najczystszej miłości bliźniego.

8. Będziesz towarzyszem dobrym. Przepiękne hasło strażackie: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" uczy, jakiego rodzaju ma być koleżeństwo w drużynach strażackich.

9. Będziesz spełniał obowiązki swoje z ochotą. Jesteś ochotnikiem, więc nie czyń jak najemnik, który rad wykręca się od roboty.

10. Będziesz się starał o zabezpieczenie losu swojej rodziny na wypadek twojej śmierci lub kalectwa.
Strona w budowie
Uwaga! Uwaga! Przypominamy iż strona jest nadal w budowie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i pozdrawiamy.

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
POGODA
Podoba się strona?

Super
100% [1 głos]

Dobra

Taka sobie

Przeciętna

Brzydka

Ogółem głosów: 1
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 10.10.14

Cyclic by |

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.